Frissen főtt kutyaeledelek Cardigan Welsh Corgi kutyádnak
A Cardigan Welsh Corgi – akit Cardinak vagy Cardigannak is neveznek – Walesből származik és különösen vidám, szeretetteljes és jó természetéről híres. Imádja, ha van dolga, kiváló házőrző, fontos azonban a megfelelő nevelés, mert különben ugatóssá válhat. A Cardiganokat korábban szarvasmarhák hajtására használták, mára azonban legtöbbjük családi kedvenc és kiállítási eb. A kutyusok rendkívül atletikusak és fáradhatatlanok, kiválóan teljesítenek a kutyasportokban, emellett rajonganak a hosszú sétákért és túrákért. Cikkünkből most mindent megtudhatsz a Cardigan Welsh Corgi tartásáról, gondozásáról és etetéséről, így eldöntheted, hogy mennyire ideális számodra ez a kutyafajta.
Cardigan Welsh Corgi fajtakártya
Méret
Közepes termetű | súlya: 11-14 kg, marmagassága 25-33 cm
Mozgásigény
Nagy
Élettartam
11-15 év
Vérmérséklet
aktív, intelligens, kedves, szeretetteljes, barátságos
Etetés
Napi 2x
Ajánlott PetChef menü
Erdei nyúl, Mennyei kenguru
Színek
A Cardigan Welsh Corgi külseje
A Cardigan Welsh Corgi egy közepes méretű, robusztus testalkatú kutya, melyet hosszú hátának és rövid lábainak karakterisztikus kombinációja tesz könnyen felismerhetővé. A fajtát általában rövid nevén csak Cardiganként vagy Cardiként ismerik, de yard hosszú kutyának is szokták titulálni. Súlya 11-14 kg, marmagassága 25-33 cm.
A kissé rókaképű Cardigan kutyák jellegzetessége, hosszú farkuk, amit olykor a kardigán ujjaihoz hasonlítanak. Bundájuk vastag, közepesen hosszú és sima. Az aljszőrzet sűrű, ami védelmet nyújt az időjárási viszontagságok ellen. A kutyusok számos színben és mintázatban léteznek, többek között vörös, szürke, kék merle és fekete árnyalatokban, általában fehér jegyekkel.
Testük hosszú és alacsony, a hát vonala egyenes. Izmos nyakuk elegánsan ívelt, a mellkas mély és széles. A lábak rövidek, de erőteljesek, a mancsok kerekdedek.
Fejük széles és kissé kerek, orruk fekete, az orrcimpák simák. A szemek közepes méretűek, sötétek és kifejezők. A fülek állók, hegyesek.
Pembroke Welsh Corgi vs. Cardigan Welsh Corgi
Fizikailag a Cardigan és a Pembroke nagyon hasonlítanak egymásra, nem csoda, hiszen unokatestvérek. Zömök, hosszúkás test és rövid lábak jellemzik őket. Mindkét fajta felálló fülekkel büszkélkedhet, bár a Cardigané nagyobb és kerekebb. Kettős szőrzetük a rendszeres fürdetésen és kefélésen kívül kevés ápolást igényel.
Ha azonban közelebbről megnézzük őket, akkor felfedezhetünk néhány különbséget:
- A Cardigánoknak hosszú, rókaszerű farkuk van, a Pembroke-ok a farkukat nagyon közel hordják a testükhöz.
- A Cardik valamivel nagyobbak és nehezebb csontozatúak.
- Míg a Pembroke-ok inkább szögletesebb felépítésűek, addig a Cardiganok görbébbnek tűnnek.
- Az elfogadható szőrszín a Cardi esetében változatosabb, többek között vörös, szürke, kék merle és fekete, fehér jegyekkel. A Pembroke kutyusok vörös, fekete és trikolor színűek lehetnek fehér jegyekkel.
A Cardigan Welsh Corgi viselkedése tulajdonságai, vérmérséklete és jelleme
A vidám Cardigan manapság nem sok időt tölt marhák terelésével, bár az ösztön most is erősen él benne. Kiváló családi társ és kiállítási kutya, alkalmazkodó személyiséggel és felelősségteljes természettel.
Egyetlen életcélja, hogy időt töltsön – és örömet szerezzen – imádott gazdijainak. Szinte bármilyen típusú otthonhoz vagy családhoz alkalmazkodik, a gyerekekkel és más háziállatokkal rendkívül toleráns. Valójában egy blöki vagy macska társasága igazi bónusz számára.
A Cardi éber házőrző, az idegenekkel szemben tartózkodó lehet. Ha otthonodba fogadod, számíts arra, hogy minden szokatlan dolog látványára, szagára vagy hangjára ugatni fog.
Bár a Cardi szőrzetét úgy tervezték, hogy ellenálljon az olykor zord walesi időjárásnak, ez mégsem jelenti azt, hogy szőrös barátod jól fogja érezni magát az udvarra száműzve. A Corgi ugyanis rendkívül emberközpontú, ezért csakis szerettei körében élhet felhőtlen és boldog kutyaéletet.
A Cardigan Welsh Corgi kiskutya nevelése
A Cardigan rendkívül intelligens és jól képezhető. Gyorsan tanul, és kiválóan érzi magát, ha van napi feladata. Arra azonban fel kell készülnöd, hogy szeret önállóan gondolkodni, és gyakran dönt úgy, hogy a saját útját járja, így elképzelhető, hogy olykor dacol az engedelmességi parancsokkal.
Íme néhány tipp a Cardigan Welsh Corgi kölyök neveléséhez:
- A kutyusok szocializációját már 10-12 hetes korban érdemes elkezdeni. Jó, ha más blökikkel, emberekkel, különböző környezeti ingerekkel találkozik.
- Legyél türelmes és következetes kiképzése során!
- Mindenképp fordíts figyelmet kedvencednél az engedelmességi szabályokra, különben szőrös barátod elkanászodhat!
- A Corgik hajlamosak minden hangra lelkesen ugatni, ami kiváló házőrzővé, de sokszor idegeket próbára tévő lakótárssá teszi őket. A „csend” parancs megtanítása ajánlott a hangoskodási hajlamuk kezelésére.
- Kerüld a durva módszereket, mivel ezek a Cardiganok érzékenyek, és a negatív élmények rombolólag hathatnak viselkedésükre!
- A Cardiganok okosak, és jól reagálnak a pozitív erősítésre. Dicsérd és jutalmazd kedvencedet, amikor ügyesen megtanul valamit.
Rágóka válogatás
-
A kutyusod motiválása és jutalmazása fontos része a napi kapcsolatotoknak, ehhez jó, ha mindig van nálad néhány extra finom, szuperegészséges falat is.
Fontos, hogy a jutifali alacsony szénhidrát tartalommal rendelkezzen, ne tartalmazzon semmilyen mesterséges adalékanyagot és glutént sem, ami a kutyáknál is gyakran okoz ételintoleranciát, vagy allergiát.
Tökéletes választás lehetnek kutyusod jutalmazására a szuper ízletes izlandi tőkehal tallérok, izlandi farkashal bőr rágókák és izlandi tőkehal bőr rágókák is, melyeket fagyasztva szárított eljárással készítünk.
Nagy segítségedre lehetnek a fogmosások közti lepedék eltávolításában ezek a természetes alapú, tápanyagokban gazdag rágókák. Fantasztikus ízükön kívül intenzív és hosszú rágásélményt biztosítanak, így kedvenced figyelmét is lekötik. Mindennapos fogyasztás mellett kevesebb barna foglepedék és fogkő alakulhat ki, és megszűnhet a kutya rossz lehelete is.
Ne várj tovább, rendeld meg most kutyusod új kedvenc rágókáit!
A Cardigan Welsh Corgi betegségei, életmódbeli tanácsok
Ahhoz, hogy szőrös barátod kiegyensúlyozott életet élhessen, a következőkre figyelj Cardigan Welsh Corgi kutyád esetében:
- A tápanyagokban gazdag minőségi kutyaeledel elengedhetetlen egészségének megőrzéséhez.
- Fontos, hogy a fizikai mellett szellemi aktivitásban is bőven legyen része, soha ne sajnáld tőle az időt!
- Tartsd rendben a szőrét és figyelj oda szemei, fogai, fülei és mancsai ápolására!
- Tedd teljessé táplálkozását étrend-kiegészítőkkel, melyek támogatják immunrendszerét, valamint ízületeinek, csontjainak védelmét és szőrének egészségét!
- Ha bármi szokatlan tünetet, problémát tapasztalsz, azonnal fordulj állatorvoshoz és 1-1,5 évente vidd el egy teljes körű egészségügyi kivizsgálásra!
Nulladik lépés: kizárólag hiteles tenyésztőtől vásárolj kiskutyát!
Az első lépés a megfelelő spanyol vízikutya kennel kiválasztása. Sajnos a blökik népszerűségének és az óriási keresletnek köszönhetően rengetegen szaporítanak a spanyol vízikutya ára miatt. A szaporítókat pedig nem érdeklik a fajta érdekei és az sem, ha valamilyen genetikai betegség öröklődik a vérvonalon. Éppen ezért válassz nagyon körültekintően tenyésztőt!
Miről ismerheted fel a jó tenyésztőt?
- Minden esetben törzskönyvet ad, amihez tenyész alkalmassági vizsgát kell tenni!
- Oltási könyvvel, féregtelenítve kínálja a kölyköket.
- Tagja valamilyen egyesületnek.
- Mindent tud a fajtáról és szívesen válaszol a kérdésekre.
- Az ellések közt hagy időt az anyakutyának a regenerálódásra.
A Cardigan Welsh Corgi betegségei
A Cardigan Welsh Corgik általában egészségesek, de előfordulhatnak náluk például porckorong problémák, diszplázia és szembetegségek.
Figyelj arra, hogy hosszú teste miatt ennek a fajtának nem ajánlott lépcsőznie és bútorokra ugrálnia, ezzel megelőzheted, hogy kedvencednél gerincproblémák alakuljanak ki.
Szerencsére a Cardiganok viszonylag hosszú kutyaéletet élnek, átlagosan 11-15 évig visznek szeretetet a gazdik életébe.
Lássuk most, hogy milyen betegségek fordulhatnak elő Cardigan Welsh Corgi kutyádnál!
Cisztinúria
A cisztinúria egy öröklött rendellenesség. A vizeletben lévő cisztin aminosav magas koncentrációja jellemzi. Ez cisztinkövek kialakulásához vezet a vesében, a húgyvezetékben és a húgyhólyagban, amelyek elzáródást és húgyúti gyulladást okoznak. Kezelés hiányában halálhoz vezethet. Gyógyszerekkel azonban megakadályozható a kövek kialakulása.
Csípődiszplázia
Ez egy örökletes rendellenesség, amelynek lényege, hogy a csípőízület vérellátása nem megfelelő. Ezért ezen a területen a combcsont felső területei károsodnak. Már 4 hónapos kutyusoknál is jelentkezhet, de mindenképpen 1 éves kor alatt jellemző.
A diszplázia eleinte sokszor tünetmentes, a kutyus idősödésével azonban gyulladás, fájdalom és sántítás alakulhat ki. Egyik legjellemzőbb tünete, hogy a kutya húzza a lábát. Bár tornáztatással és megfelelő diétával sokat lehet javítani az állapoton, teljesen nem gyógyítható.
Mivel csípődiszpláziával diagnosztizált kutya nem tenyészthető, mindenképp kérj negatív teszteredményt a tenyésztőktől!
Degeneratív myelopathia
A Degeneratív Myelopathya főként az idősebb kutyákra jellemző. Egy progresszív, a gerincvelőt érintő betegség, amit az emberi sclerosis multiplex megfelelőjének is szoktak nevezni. Lassú lefolyású, átlagosan 6-12 hónap alatt okoz járásképtelenséget. Először a gerinc alsó részét érinti, így a hátsó végtagokat bénítja. Izomgyengeség és koordinációs zavar lehetnek a jelei, és a kutyus húzni kezdi a lábát. Ahogy halad előre a betegség, a hátsó végtagok járás közben keresztezik egymást, ezért az állat gyakran felborul. Majd az izmok sorvadása a végtagok bénulásához vezet. Később a mellső lábak is sorvadni kezdenek és inkontinencia jelentkezik. Végstádiumban a légzőizmok is lebénulnak.
Epilepszia
Az epilepszia egy olyan agyi működési zavar, amelynek során az agy egyes területein fokozott elektromos tevékenység keletkezik. Ez a fokozott agyi aktivitás megzavarja az idegsejtek ingerületi, illetve gátló folyamatainak egyensúlyát, és izgalmi túlsúlyt eredményez.
Az epilepszia a kutyák gyakori idegrendszeri betegsége. Tünetei változatosak lehetnek, mivel a betegségnek is többféle típusa van. A kutya epilepsziáról itt olvashatsz részletesebben >>
IVDD
Az intervertebrális lemezbetegségben (IVDD) szenvedő kutyáknál a porckorong közepe elmeszesedik, a kapszula pedig törékennyé válik. A porckorong kapszula figyelmeztetés nélkül elrepedhet, így a gerincvelő közepén lévő elmeszesedett anyag bejuthat a gerinccsatornába és nyomást gyakorolhat a gerincvelőre. Milyen tünetek esetén gyanakodj IVDD-re?
Progresszív retina atrófia (PRA)
Genetikai öröklődésű szembetegség, amelynek során a szemben található ideghártya károsodik, a benne található fényérzékelő sejtek, csapok és pálcikák degenerálódnak, sorvadnak. A látás folyamatosan romlik, majd teljes vakság is bekövetkezhet. A betegség sajnos mai ismereteink szerint nem gyógyítható. Erre a betegségre is elérhető genetikai szűrővizsgálat.
Retina diszplázia
A retina diszplázia a retinát alkotó sejtek fejlődési rendellenessége. Nagyrészt veleszületett, örökletes betegségről van szó. Tünete a kutya tájékozódó képességének romlása, illetve előfordulhat vele együttesen kisebb szemgolyó (mikroftalmia), valamint szürkehályog is. Gyakran azonban semmi külső jele nincs a betegségnek, és csak szemfenékvizsgálattal derül fény a rendellenességre. Lehet egy- vagy kétoldali és súlyos esetben retinaleválással is járhat. Az elváltozás nem gyógyítható, a felismerése azonban nem jelenti azt, hogy az állat rosszabbul fog látni vagy megvakul.
Szürkehályog
A szürkehályog gyakran a progresszív retina atrófiával együtt fejlődik, és a szemlencse homályosságát okozza. Az érintett szemen külső szemlélőként is észlelhető a hártyára hasonlító hályog. A probléma örökletes és bár általában idős korban jelentkezik, bármely életkorban előfordulhat.
Von Willebrand-szindróma
A von Willebrand-szindróma egy örökletes vérbetegség, amelyet a VIII. alvadási faktor (von Willebrand-faktor) hiánya okoz. Elsődleges jele, a sérülést vagy műtétet követő túlzott vérzés. Egyéb tünetek, például orrvérzés, vérző íny, vagy gyomor- és bélvérzés is előfordulhat. A legtöbb von Willebrand-kóros kutya normális életet él. Gyanú esetén azonban mindenképpen érdemes az állatorvossal vizsgálatokat végezni a szindróma igazolására.
Extra tipp: Bár jó esetben a Cardigan Welsh Corgi hosszú és boldog életet él, a fenti betegségekre való hajlam miatt érdemes már kölyökkutya korban kisállat biztosítást kötni rájuk. Így még a hosszabb kezelés sem fog különösebb anyagi problémát jelenteni.
A Cardigan Welsh Corgi etetése
A Cardigan Welsh Corgi szereti a hasát, így ha nem figyelsz eléggé oda, dagi kutyust nevelhetsz. Törekedj rá, hogy kedvenced ne falatozzon egész nap. Napi kétszeri etetés ideális számára, és érdemes a jutifalatok mennyiségét is szabályozni.
Rendszeresen mérd szőrös barátod súlyát és ha plusz kilókat tapasztalsz, csökkentsd az eledel mennyiségét és vidd többet mozogni.
A blökik energiájukat elsősorban állati fehérjékből nyerik, ezért ügyelj rá, hogy magas minőségű, állati fehérjében gazdag, mesterséges adalékanyagoktól mentes táplálékot válassz, hogy biztosítsd számára az egész napos lendületet!
Bár sok helyen az extra magas hús- vagy fehérjetartalmat hirdetik az eledel legfontosabb tulajdonságaként, az állatorvosok szerint a túl magas fehérjetartalmú étel vese- és májproblémákat okozhat.
Ismerd meg a PetChef Háztáji bárány menüt!
Egyre több négylábú idilli életét teszi tönkre valamilyen egészségügyi probléma. Sajnos majdnem minden betegség visszavezethető ahhoz, hogy milyen minőségű étel kerül kedvenced elé.
Kutyusodnál szőrhullást, vakarózást, folyamatos mancsrágást és nyalogatást vagy bűzmirigy problémákat tapasztalsz? Akkor válaszd Háztáji bárány eledelünket! A gondosan összeállított raguban, a bárányhús mellett, helyet kapott egy kis hajdina, quinoa, sütőtök, brokkoli és édesburgonya is. Tudtad, hogy a bárányhús kiváló fehérjeforrás, könnyen emészthető és hipoallergén hatással is rendelkezik? Ideális választás azoknak a kutyusoknak, akik allergiásak más fehérjeforrásra. A benne található omega-3 és omega-6 pedig hozzájárul az allergiás tünetek csökkentéséhez. Kizárólag természetes összetevőkből, állatorvos tanácsadásával készült, frissen főzött eledeleinket még házhoz is visszük nektek.Ne várj tovább, rendeld meg most kutyusod új kedvenc eledelét!
Vegyes etetés – jó megoldás a tisztán száraztápos etetés helyett
A tisztán száraztápos etetés helyett még mindig pénztárcakímélő, de egészségesebb megoldás az úgynevezett vegyes etetés. Ez azt jelenti, hogy a száraztápot valamilyen – mondjuk 50-50%-os arányban – kevered össze valamilyen másik, magasabb víztartalmú prémium kutyaeledellel, például esetünkben PetChef eledellel. Ilyenkor értelemszerűen a kutyus testsúlyának megfelelő mennyiségből csak a választott aránynak megfelelő mennyiséget kell venni – tehát 50-50%-os aránynál 50%-ot az adott eledelből.
A vegyes etetés további előnye, hogy mivel a táp általában ugyanaz marad, a hozzászokási idő is rövidebb. A kutyusok étvágya is javul, hiszen míg önmagában a száraztáp nem túl vonzó, “valódi” étellel keverve már étvágygerjesztőbb.
Ugyanakkor nagyon fontos, hogy hetente ellenőrizd a kutyus testsúlyát, és szükség szerint igazíts a mennyiségek
en!
A PetChef frissen főtt kutyaeledeleinek receptjeit a kutyák táplálkozására specializálódott állatorvos, Dr. Varga József állította össze. Összetevőink frissek és emberi fogyasztásra is alkalmasak, így bátran adhatod menüinket cardigan welsh corgidnak is.
A Cardigan Welsh Corgi mozgásigénye, játék
A Cardiganok bár elsőre nem tűnnek élsportolónak, mégis nagyon mozgékonyak és szeretik, ha aktív életet élhetnek. A mindennapi séták, játékok és egyéb fizikai tevékenységek elengedhetetlenek a fizikai és mentális egészségükhöz.
Hihetetlen gyorsan tudnak futni, ha például labdát kergetnek vagy agility versenyeken vesznek részt. Nem is csoda, hiszen ha őseik egy dühös tehén mögül könnyedén ki tudtak farolni, akkor nem gond nekik néhány akadály, alagút vagy ugrás sem.
A Cardi jó állóképességgel rendelkezik – még túraútvonalakon is képes végigmenni -, de egy rövidebb sétával vagy az udvaron való játékkal is megelégszik.
A Cardigan Welsh Corgi ápolása
A Cardigan Welsh Corgi kutya sokat vedlik, ugyanakkor szőre taszítja a szennyeződéseket, nincs szaga és könnyen karbantartható.
Ezekre figyelj a Cardigan Welsh Corgi mindennapos ápolása során:
- Hetente 1-2-szer alaposan keféld át kedvenced bundáját, eltávolítva az elhalt szőrszálakat! A vedlési időszakban érdemes ezt sűrűbben megtenni!
- Mivel a Corgi szőrzete taszítja a koszt, ezért szerencsére ritkán kell fürdetni. Ha valami büdösbe hempergett, akkor adalékanyagmentes kutyasamponnal újra tisztává varázsolhatod bundáját!
- A Cardigan Welsh Corgi fülét rendszeresen tisztítsd meg speciális fültisztító oldattal!
- Ügyelj rá, hogy havonta 1-2-szer vágd le kedvenced körmeit, elkerülve a beszakadásokat!
- Gyakran mosd meg szőrös barátod fogait az állatorvos által javasolt fogkrémmel és fogkefével! A kutyus fogain képződő lepedékből fogápolás hiányában fogkő alakulhat ki, mely hosszú távon fog- és ínybetegségekhez vezet!
Kinek való és kinek nem való a Cardigan Welsh Corgi kutya?
Mikor válaszd a Cardigan Welsh Corgit?
- Ha egy okos, intelligens, könnyen képezhető fajtát keresel.
- Ha egy vidám, alkalmazkodó, családbarát társra vágysz.
- Ha egy igazi kis házőrzőre tennéd le a voksod.
- Ha olyan lenne ideális, akinek könnyű ápolni a bundáját.
- Ha fontos számodra, hogy négylábú pajtid jól kijöjjön más állatokkal, valamint a gyerekekkel és idősekkel.
Kerámia kutyatál
-
Az egészséges kutyaeledelhez minőségi kerámia tál dukál. Lepd meg szőrös barátodat a PetChef újdonságával, a szupercuki kerámia etetőtálkával, amely kedvenc falataihoz és vízhez egyaránt tökéletes választás! Sok kutyus szenved a fémtálak okozta allergiától, számukra pl. a kerámiából készült tál a megfelelő választás.
Mikor ne válaszd ezt a fajtát?
- Ha nem szereted, amikor kutyaugatástól hangos a ház.
- Ha nagytestű kutyusban gondolkodsz.
- Ha olyan kutyust keresel, amelyik szinte egyáltalán nem vedlik.
- Ha nem élsz aktív életet és egy kevés mozgást igénylő kutya jöhet csak szóba.
És végül egy kis történelem: így alakult ki a Cardigan Welsh Corgi kutyafajta
A Cardigan Welsh Corgi idősebb, mint a Pembroke Welsh Corgi. Feltételezések szerint Walesben már több mint 3000 éve léteznek ilyen típusú kutyák. Bár senki sem tudja biztosan, de ősei a Közép-Európából bevándorolt ősi keltákkal együtt érkezhettek Walesbe.
A ma ismert kutya Cardiganshire dombvidékéről származik, amely egykor tele volt farmokkal és szarvasmarhák tartásával foglalkoztak. A Corgik teheneket hajtottak a piacra, a sarkukba csípve bírták őket haladásra, és félreálltak az útból, ha a jószág visszarúgott.
Az iparosodás hatására a Corgik munkájára már nem volt szükség, ezért elkezdték keresztezni a kutyákat más terelőfajtákkal, köztük a collie-kkal és a korai pomerániaiakkal, amelyek sokkal nagyobbak voltak, mint mai változatai. A collie-k által kerülhetett a Cardigan génállományába a kék merle színezet.
Egy ideig úgy tűnt, hogy a Cardigan a dinoszauruszok sorsára jut, mivel kevésbé volt népszerű, mint unokatestvére, a Pembroke. Egy időben a kettőt még egy fajtának is tekintették, de a Kennel Club 1934-ben különválasztotta őket, így a Cardigan nagyobb esélyt kapott a túlélésre.
A Cardigan Welsh Corgi Association standardot írt a fajta számára, és a Massachusetts állambeli Bostonból származó Robert Bole asszony 1931-es importjának köszönhetően a kutyák ismertté váltak az Egyesült Államokban is. Az Amerikai Kennel Klub 1935-ben ismerte el a fajtát. Mrs. Bole kutyáinak leszármazottai egyébként remekeltek a kiállítási ringben.
Ismerd meg a PetChefet!
Kutyaeledeleinket frissen főzzük, emberi fogyasztásra alkalmas, természetes és friss alapanyagokból. A hagyományos tápokhoz képest sokkal nagyobb arányban maradnak meg az ételekben a hasznos tápanyagok és vitaminok a lassú főzési eljárásnak köszönhetően.
A kutyák jó étvággyal, szívesen fogyasztják és már az első héten pozitív változás figyelhető meg a közérzetükben, valamint egészségi állapotukban: több energia, allergia enyhülése, jobb emésztés, fényesebb bunda és egészséges testsúly.
Ha új vásárlóként az első Kóstoló csomag íztesztje során úgy tapasztalod, hogy kutyusodnak valamilyen oknál fogva nem tetszenek a PetChef eledelek, akkor Tiszta tányér garanciánk keretében visszatérítjük a termék teljes árát. Visszatérítési igény esetén töltsd ki a Visszatérítés és csere oldalunkon található űrlapot, és ügyfélszolgálatos kollegáink hamarosan felveszik a kapcsolatot Veled! Tiszta tányér garanciánk kizárólag új vásárlóként az első Kóstoló csomagra érvényes. A visszatérítés nem vonatkozik a szállítási költségre és egyéb díjakra.
Ismerd meg a PetChefet!
Kutyaeledeleinket frissen főzzük, emberi fogyasztásra alkalmas, természetes és friss alapanyagokból. A hagyományos tápokhoz képest sokkal nagyobb arányban maradnak meg az ételekben a hasznos tápanyagok és vitaminok a lassú főzési eljárásnak köszönhetően.
A kutyák jó étvággyal, szívesen fogyasztják és már az első héten pozitív változás figyelhető meg a közérzetükben és egészségi állapotukban: több energia, allergia enyhülése, jobb emésztés, fényesebb bunda és egészséges testsúly.
Ha új vásárlóként az első Kóstoló csomag íztesztje során úgy tapasztalod, hogy kutyusodnak valamilyen oknál fogva nem tetszenek a PetChef eledelek, akkor Tiszta tányér garanciánk keretében visszatérítjük a termék teljes árát. Visszatérítési igény esetén töltsd ki a Visszatérítés és csere oldalunkon található űrlapot, és ügyfélszolgálatos kollegáink hamarosan felveszik a kapcsolatot Veled! Tiszta tányér garanciánk kizárólag új vásárlóként az első Kóstoló csomagra érvényes. A visszatérítés nem vonatkozik a szállítási költségre és egyéb díjakra.
Házi készítésű főtt kutyaeledeleink
Ünnepi malac
Érzékeny gyomorra
Tanyasi marha
Fokozott energiaszükségletre
Háztáji bárány
A szőr- és bőr támogatására
Szüreti pulyka
Az emésztés támogatására
Erdei nyúl
A máj- és vese támogatására
Atlanti lazac
Az immunrendszer támogatására