Keresés a cikkek között
Petchef Mit Tegyunk Ha Hasmenese Van A Kutyanak

A kutya hasmenés okai – mit tehetsz ellene?

A hasmenés kutyáknál a hányáshoz hasonlóan természetes módja a szervezet méregtelenítésének. Okozhatja bakteriális vagy vírusos fertőzés, kiválthatja stressz, gyulladásos bélbetegség vagy ételallergia. Krónikus fennállás esetén az esetek nagy részében a rossz minőségű tápszer lehet a ludas, a helyes étrendre való átállás pedig a megoldás. Ugyanakkor súlyos esetben a kutya hányás, hasmenés kezelését érdemes állatorvosra bízni.

Egy kutya normális esetben 1-2 alkalommal székel naponta, jellemzően ugyanabban a napszakban. Az egészséges széklet állaga szerint jól formált, sötét színű, sima felszínű, henger alakú és homogén állapotú. Ha a kutyus több fehérjét eszik lehet keményebb, ha inkább a szénhidrátok felé billen a táplálékbevitel, akkor lágyabb.

Petchef Unnepi Malac Kutyaeledel Uj2 1

Ismerd meg az Ünnepi malac menüt!

    Egyre több négylábú idilli életét teszi tönkre valamilyen egészségügyi probléma, ami legtöbbször visszavezethető ahhoz, hogy milyen minőségű étel kerül kedvenced tányérjába.

    Kutyusod érzékeny gyomrú, válogatós, cukorbeteg esetleg refluxszal vagy gyomorsav problémákkal küzd? Akkor válaszd az Ünnepi malac eledelünket!

    A gondosan összeállított monoprotein raguban, a sertéshús mellett, helyet kapott még egy kis hajdina, sütőtök, édesburgonya, és sárgarépa is.

    Érzékeny gyomrú kutyusoknál olyan kellemetlen tünetek jelentkezhetnek, mint a puffadás, a hasmenés, az alkalmankénti hányás, vagy a pocak fájdalma. Ünnepi malac eledelünkben található gyulladáscsökkentő, valamint antioxidánst tartalmazó zöldségek magas aránya miatt kiváló választás az érzékeny gyomrú kutyusok számára. Ez az eledel rendkívül ízletes is, így az étvágytalan kutyusod az utolsó cseppet is eltünteti majd a tálkájából.

    Kizárólag természetes összetevőkből, állatorvos tanácsadásával készült, frissen főzött eledeleinket még házhoz is visszük nektek!

    Ne várj tovább, rendeld meg most kutyusod új kedvenc eledelét!

    rendelek

A kutya hasmenés lehetséges okai

Hasmenésről és emésztési zavarról abban az esetben beszélhetünk, amikor az átlagosnál többször kell a kutyusnak ürítenie, és a széklet lepényszerű, laza, puha, esetleg vízszerűen folyékony, vagy rosszabb esetben véres.

A kutya hasmenés jellemzően nem önállóan, sokkal inkább valamilyen egyéb betegség tüneteként jelentkezik. Ebből következően számos különféle oka lehet:

  • baktérium- vagy vírusfertőzés,
  • valamilyen élősködő jelenléte,
  • rák,
  • hasnyálmirigy-gyulladás,
  • bélbetegségek,
  • gyomorrontás,
  • ételallergia vagy intolerancia.

Az esetek többségében jellemzően enyhébb fertőzés a hasmenés oka. Az érzékenyebb állatoknál a stressz is kiválthatja a hasmenést. Például utazáskor, vagy ha új helyre kerül az állat. De a séta közben bekapott “finomságok” némelyike ugyanúgy okozhat panaszt, mint az étrend hirtelen váltása, vagy a túl fűszeres, zsíros étel.

A paraziták által kiváltott fertőzések is előidézhetnek hasmenést, ez azonban jóval ritkább, és elsősorban a kölyökkutyák esetében jellemző.

A PetChef Ünnepi malac monoproteines kutyaeledele tökéletes választás, ha kutyusunk rendszeres gyomorproblémákkal küszködik. A hozzáadott, gyulladáscsökkentő, valamint antioxidánsokban gazdag zöldségeknek köszönhetően ez a kutyaeledel kifejezetten gyomornyugtató hatású.

A PetChef Ünnepi malac monoproteines eledele többek között sárgarépa, sütőtök, édesburgonya és hajdina hozzáadásával készül.

[/col] [/row]

Petchef Kutya Ragoka Valogatas

Rágóka válogatás

    A kutyusod motiválása és jutalmazása fontos része a napi kapcsolatotoknak, ehhez jó, ha mindig van nálad néhány extra finom, szuperegészséges falat is.

    Fontos, hogy a jutifali alacsony szénhidrát tartalommal rendelkezzen, ne tartalmazzon semmilyen mesterséges adalékanyagot és glutént sem, ami a kutyáknál is gyakran okoz ételintoleranciát, vagy allergiát.

    Tökéletes választás lehetnek kutyusod jutalmazására a szuper ízletes izlandi tőkehal tallérok, izlandi farkashal bőr rágókák és izlandi tőkehal bőr rágókák is, melyeket fagyasztva szárított eljárással készítünk.

    Nagy segítségedre lehetnek a fogmosások közti lepedék eltávolításában ezek a természetes alapú, tápanyagokban gazdag rágókák. Fantasztikus ízükön kívül intenzív és hosszú rágásélményt biztosítanak, így kedvenced figyelmét is lekötik. Mindennapos fogyasztás mellett kevesebb barna foglepedék és fogkő alakulhat ki, és megszűnhet a kutya rossz lehelete is.

    Ne várj tovább, rendeld meg most kutyusod új kedvenc rágókáit!

    rendelek

A kutya gyomorrontás tünetei és a hasmenést kísérő egyéb panaszok

A hasmenést egyéb tünetek is kísérhetik, amelyek esetén szintén súlyosabb betegség állhat a háttérben:

  • a kutya makacs étvágytalansága,
  • hasfájás, felhúzott has,
  • láz,
  • levertség,
  • szűnni nem akaró hányás,
  • a kutya véres széklete,
  • illetve kocsonyás széklet a kutyáknál.

Petchef Mit Tehetunk Ha Hasmenese Van A Kutyanknak

Súlyosabb panaszok, például láz, vagy ha a kutya hasmenés véres széklettel jár, érdemes késlekedés nélkül felkeresni az állatorvosi rendelőt.

A kutyák esetében is igaz, hogy a hasmenés a gyomorrontás egyik tünete is lehet. Sajnos a legnagyobb odafigyelés mellett is megtörténhet, hogy túlságosan fűszeres vagy zsíros étel kerül a tányérjukba. Ami talán ennél is gyakoribb, hogy túlságosan sokat esznek. De mikor gyanakodhatunk gyomorrontásra?

A kutya gyomorrontás tünetei lehetnek:

  • étvágytalanság,
  • zuborgó has,
  • puffadás,
  • hasmenés,
  • hányás.

Előfordulhat a felsoroltak mellett az is, hogy a kutya füvet eszik, de a lecsapott farok is utalhat gyomorrontásra.

A kutya gyomorrontás, hányás estén kiemelten fontos a böjt, illetve a megfelelő diéta – ezekkel a folytatásban foglalkozunk bővebben.

A kutya hányás, hasmenés kezelése

A hasmenés kezelésének célja:

  • a bél nyálkahártyájának helyreállítása, védelme,
  • a folyadékveszteség, valamint a kiürült ásványi anyagok pótlása,
  • a bélflóra rekonstrukciója,
  • az emésztőrendszerben jelen lévő káros anyagok megkötése és kiürítése.

Ha a tünetek csak rövid ideig állnak fenn, nagy valószínűség szerint egyszeri gyomorrontás lehet az ok. Ilyenkor megoldás lehet a böjt, jóllehet sok kutya ilyenkor egyébként is étvágytalan.

A hasmenés súlyosságától függően 12 vagy 14 órás, teljes táplálékmegvonással járó böjtöt érdemes tartani. A böjtnap után fokozatosan, kis adagokkal kezdjük újra az etetést. A gyomor és a belek pihentetése mellett a dehidratációt megelőzendő figyeljünk oda a rendszeres folyadékbevitelre. Ez kistestű kölyökkutyák esetében kiemelten fontos, ugyanis a kiskutya hasmenés esetén különösen veszélyeztetett ilyen szempontból.

Ha hasmenése van a kutyának, az legtöbbször magától elmúlik, amennyiben megfelelő diétára fogjuk az állatot. Ha azonban a kutya hasmenése folytatódik, aranyszabályként a hasmenés intenzitásától függően 24-48 óra elteltével mindenképpen érdemes a problémával állatorvoshoz fordulni. Amennyiben hasi görcsök vagy véres széklet vagy más, súlyosabb tünetek is jelentkeznek, hamarabb is érdemes lehet felkeresni a rendelőt. A kölyökkutyák esetében ez az időintervallum rövidebb: 6 óra elteltével mindenképpen vigyük orvoshoz.

Az állatorvos a betegség súlyosságától és jellegétől függően dönthet vérvizsgálat vagy hasi ultrahang elvégzése mellett. A hasmenés okának kiderítése érdekében endoszkópos vizsgálat, illetve a bélsár laborvizsgálata is szóba jöhet. A diagnózis felállítását követően következhet a megfelelő kezelés. Ennek során az állatorvos különböző hasfogókat, antibiotikumokat vagy probiotikumokat is felírhat kutya hasmenés ellen.

Fontos, hogy semmiképpen ne adjunk gyógyszereket a kutyának anélkül, hogy szakemberrel konzultáltunk volna.

Étkezési tanácsok a kutya hasmenés elhárítása érdekében

Sajnos krónikus hasmenés kutyáknál is előfordulhat. Ilyenkor mindenképpen forduljunk állatorvoshoz, aki nagy valószínűség szerint pre- és probiotikumokat fog ajánlani.

Ha a hasmenés továbbra is fennáll, és az állatorvos kizárja a rákos elváltozás és a hasnyálmirigy problémák lehetőségét, akkor minden bizonnyal gyulladásos bélbetegség, ételallergia vagy ételintolerancia állhat a tünetek hátterében. Ezeket a problémákat hosszútávon a gyógyszeres kezelés mellett/helyett csakis természetes úton, vagyis kutyusunk étrendjének megváltoztatásával tudjuk orvosolni.

Gyakran nehéz kideríteni, hogy az allergiás tünetek hátterében milyen okok állnak. Ha csak minimálisan is felmerül az ételallergia gyanúja, akkor fontos, hogy kedvencedet kizárólag hipoallergén táplálékkal etesd.

Igen gyakori hiba azonban, hogy bár az eledel hipoallergén, de a jutalomfalatokról vagy rágókákról megfeledkezik a gazdi. Sajnos a legtöbb jutalomfalat tartalmaz valamilyen allergént, legyen az gabona, vagy mesterséges ízfokozó.

A PetChef kínálatában már elérhetőek az izlandi tőkehalból és farkashalból készült teljesen természetes és adalékmentes hipoallergén kutya rágókák és jutifalik, amelyek allergia esetén is bátran adhatók kedvencednek.

Petchef Unnepi Malac Kutyaeledel 9

Az első és legfontosabb dolog, amit az emésztési zavarok elhárításának érdekében tehetünk, az a száraztáp teljes ignorálása. A kutyus emésztésére ugyanis szinte minden esetben kedvezően hat az iparilag előállított, rossz minőségű gabonát és egyéb allergén anyagokat tartalmazó tápok elhagyása. Kedvencünk étrendjét érdemes frissen főzött, természetes alapanyagok felhasználásával készült, húst és zöldségeket is tartalmazó kosztra cserélni.

Petchef Kakizacsko New Main

Komposztálható kakizacskó

    1 guriga 15 darab perforált, könnyen leszakítható tasakot tartalmaz. A kora reggeli sétáknál és az esti csavargásoknál a kutyaürülék talán a kedvenceinkkel járó egyik legnagyobb fejtörés. Kakizacskónk használatával csökkenthető kedvenced ökomancsnyoma. Azontúl, hogy alapból elvárható, igenis menő dolog feltakarítani a kakit kutyusunk után. A lila, szupercuki mintás kakizacsival ezt te is könnyedén megteheted a kedvenceddel való séták során.
    megnézem

Mit adjunk a kutyának, ha megy a hasa?

A kutya megfelelő etetésére egyébként is érdemes odafigyelni, hasmenés esetén pedig ez fokozottan igaz. Proteinbevitel szempontjából a hasmenéses kutyusok számára a sovány húsok jelentenek megfelelő fehérjeforrást. A csirkehúsra azonban rengeteg négylábú allergiás, ezért inkább a

  • nyúlhúst,
  • a pulykahúst,
  • és a marha zsírtalan részeit

javasoljuk, természetesen főtt formában.

Petchef Kakizacsko New Main

Komposztálható kakizacskó

    1 guriga 15 darab perforált, könnyen leszakítható tasakot tartalmaz. A kora reggeli sétáknál és az esti csavargásoknál a kutyaürülék talán a kedvenceinkkel járó egyik legnagyobb fejtörés. Kakizacskónk használatával csökkenthető kedvenced ökomancsnyoma. Azontúl, hogy alapból elvárható, igenis menő dolog feltakarítani a kakit kutyusunk után. A lila, szupercuki mintás kakizacsival ezt te is könnyedén megteheted a kedvenceddel való séták során.
    megnézem

A hús mellett érdemes sok zöldséget is beépíteni az étrendbe, ugyancsak megfőzve.

Például:

  • burgonyát,
  • édesburgonyát,
  • sárgarépát,
  • brokkolit,
  • hajdinát,
  • quinoát.

A barna rizs előnye, hogy a fehér rizzsel szemben kiváló káliumforrás. Az édesburgonya pedig vitamindús, kalóriaszegény zöldségféle. A hasmenés elleni harcban a gazdag rosttartalmú sárgarépa is jó barátunk. Szerencsére a répa főzve még táplálóbb is mint nyersen. A brokkoli magas rosttartalma miatt ajánlott, a hajdina rendszeres fogyasztásával pedig megelőzhető a béldaganat.

Egyes gyógynövényekkel is érdemes próbálkozni. A vörös szil, vagy a mályvafélék családjába tartozó orvosi ziliz például kapszula vagy porformában is kapható, és mindkét gyógynövény gyengéden nyugtatja az emésztőrendszert.